PerDormire
CZ PL SK

Rýchly kontakt

+421 948 062 906
p e r d o r m i r e @ m a c h a l a . s k
Perdormire > Ako vybrať matrac

Ako vybrať matrac Perdormire

1. Tuhosť matraca

Patrí medzi najdôležitejšie aspekty pri nákupe. Máme tendenciu vyberať podľa tuhosti, na ktorú sme doma zvyknutí. Správnu voľbu tuhosti matraca ovplyvňuje v najvyššej miere váha človeka. Platí, že ľudia s vyššou váhou by si mali vyberať matrac tvrdší, naopak ľudia s nižšou váhou si môžu vyberať z mäkších. Tuhosť matraca sa tiež odvíja od spôsobu spania. Pokiaľ spíme po väčšiu časť noci na boku, mali by sme zvoliť mäkšie, ak na chrbte alebo na bruchu je vhodnejšie tvrdšie.

2. Materiál matraca

Katalóg Perdormire ponúka celkom tri druhy pien (studenú penu, viskoelastickú peny a bio penu). Studená pena vyniká vysokou elasticitou, tvarovou stálosťou a dlhou životnosťou. Lenivá peny prináša vďaka svojej konštrukcii schopnosť rozkladať tlak matraca na ľudské telo a tým výrazne redukujú počet otáčaní počas spánku. Tento fakt má pozitívny vplyv na stabilizáciu tela pri spánku, zmierňovanie bolestí chrbta a špičkovú kvalitu spánku. Bio peny zase prinášajú viac prírody do našich spální.

3. Hmotnosť zákazníka

Pri výbere matraca je potrebné prihliadnuť na hmotnosť zákazníka. Jedným z možných vodítok je výška jadra matraca, ktorá má priamu súvislosť s nosnosťou a životnosťou matraca. Čím vyššie je jadro matraca, tým je spravidla vyššia jej nosnosť. V našom katalógu sú matrace opatrené informáciami o svojej maximálnej nosnosti. Prosím, venujte tomu pozornosť.

4. Vek zákazníka

Kvalita spánku má podstatný význam pre všetky vekové kategórie zákazníkov. Deti potrebujú pre zdravý rast a vývoj skôr pevnejší matrac so strednou tvrdosťou, u mladých ľudí je záujem o tuhšie matraca a čím je človek starší, mal by použiť mäkšie a elastickejšie matrace.

5. Poťahový materiál

Poťah je neoddeliteľnou súčasťou každého matraca a musí spĺňať najvyššie konfekčné aj hygienické štandardy. Dôležitým aspektom je zaistenie optimálnej cirkulácie vzduchu v matraci a vytvorenie suchéhej a príjemnej mikroklímy v lôžku. Perdormire prináša svetovo známe poťahové materiály, ako je napríklad Coolmax pre odvod vlhkosti z lôžka, Maglia Bamboo s dôležitou antibakteriálnou aktivitou alebo Maglia Nanotex - nanotechnológie zabraňujúce absorpcii vlhkosti do jadra. Každý poťah matracov Perdormire ponúka unikátne vlastnosti, pričom bližšiu charakteristiku hľadajte v texte na produktovej stránke matraca.

6. Spôsob uloženia matraca

Pre dosiahnutie ortopedických vlastností matraca a optimálnej vzdušnosti je potrebné zvoliť vhodnú podložku, najlepšie lamelový pevný či polohovateľný rošt. Kvalitu roštu zaisťuje počet lamiel (štandardom je 28 a viac), kvalitné púzdra lamiel a samozrejme kovania roštov. Kolekcia PerDormire ponúka pevné aj polohovateľné rošty v troch cenových úrovniach.

7. Cena

Zásadným kritériom pri voľbe matraca by mala byť kvalita a nie cena. Cena matraca rastie úmerne s kvalitou. Pri výbere matracov z viskoelastických pien alebo bio pien musíme počítať s vyššou čiastkou než v prípade studených pien, čo je dané konštrukciou a úžitkovým i vlastnosťami. 

Veríme, že tento stručný návod "Ako si vyberať správny matrac?" Vám pomôže zvoliť si z našej kolekcie matracov Perdormire tú pravú.

Naši partneri