PerDormire
CZ PL SK

Rýchly kontakt

+421 948 062 906
p e r d o r m i r e @ m a c h a l a . s k
Perdormire > Používané materiály

Prehľad použitých materiálov

Jadrá matracov

Pre matrace Perdormire je typický vycibrený taliansky dizajn, moderná a inovatívna konštrukcia a vysoká kvalita spracovania aj použitých materiálov. Tá je kontrolovaná po celú dobu výrobného procesu od spracovania surovín až po výstupnú kontrolu kvality hotového matraca. Výrobné procesy, technológie i materiály sú pravidelne kontrolované a modernizované tak, aby spĺňali najvyššie požiadavky užívateľov. Aj vďaka tomu si matrace Perdormire získali širokú obľubu tých najnáročnejších zákazníkov.

 

STUDENÁ PENA

Matrace vyrobené zo studenej peny vynikajú výbornou elasticitou, tvarovou stálosťou a dlhou životnosťou. Studená pena je charakteristická veľkými pórmi, vďaka ktorým dochádza k dobrej provzdušněnost a odvodu tepla. Vzhľadom k možnosti kombinovať rôzne tuhosti pien poskytuje dobrú oporu tela a chrbtice.

 

WATERFOAM

Väčšina matracov z kolekcie Perdormire využíva studenej peny Waterfoam, čo je penový polyuretán na vodnej báze bez prídavkov škodlivých látok (ako CFC), ktorý zaručuje správne rozloženie hmotnosti ľudského tela a tým umožňuje kvalitný odpočinok svalov a chrbtice. Je dostupný v mnohých variantoch rôznej hustoty a nosnosti pre kvalitný spánok na mieru. 

Variantom je BIO Waterfoam, polyuretánová pena zložená z vody az prvkov derivovaných z recyklovateľných materiálov, ako sú esenciálne oleje vytvorené práve pre zaručenie dobrého odpočinku. Predstavuje odpočinok v kontakte s prírodnými prvkami a to tak, že dokáže znížiť hladinu stresu, čím sa stáva cenným zdrojom energie pre ľudské telo, myseľ a dušu.

 

VISKOELASTICKÁ PAMÄŤOVÁ PENA

Pamäťová pena je unikátny typ polyuretánovej peny s otvorenou bunkovou štruktúrou, ktorá mení svoju tvrdosť v závislosti na teplote. Pena sa pri kontakte s telesným teplom pružne prispôsobuje anatómii tela. To má zásadný vplyv na kvalitu spánku, krvný obeh a zmiernenie bolesti chrbta. Matrace, vďaka pomalému vracaniu sa do pôvodného stavu, nevytvárajú protitlak a zabraňujú tak preležaninám. Tzv. lenivá pena stabilizuje telo v optimálnej polohe na spanie, používateľ sa počas noci menej otáča, čo prispieva k pokojnému spánku.

 

VISCO MIND®

Visco Mind® je samotvarovací materiál strednej hustoty (cca 50 Kg/m3) na báze vodnej emulzie bez použitia CFC s elastickou pamäťou. Je to vlastne visko-elastická pena vysokej technologickej kvality, ktorá sa dokonale prispôsobí telu, čím udržuje chrbticu v správnej pozícii. Materiál Viscomind® je antibakteriálny a antialergénny. 

Variantom je BIO VISCO MIND®, výnimočný materiál, ktorý sa prispôsobí telesnej hmotnosti, tlaku a teplote ľudského tela, čím dodáva neprekonateľné pohodlie. Je obohatený iba prírodnými produktmi, ako sú esenciálne oleje, špeciálne vytvorené pre zlepšenie spánku a zníženie hladiny stresu. 

VISCO MIND® HD je samotvarovací materiál s elastickou pamäťou vyššej hustoty (cca 95 Kg / m3). Molekuly materiálu sú vo zlúčenom stave, čo zaručuje vysokú kvalitu kontaktu tela s matracom, čím je zaručená najvyššia možná podpora ľudského tela v správnej pozícii. Vysoká hustota materiálu je optimálnym riešením proti rôznym patológiám spôsobeným nesprávnou pozíciou tela počas spánku ako sú napríklad bolesti krčnej chrbtice, bolesti dolnej časti chrbta atď.

 

BIO PENA

Matrace z bio peny (studenej i viskoelastickej) sú vyrobené s využitím najmodernejších materiálov na báze prírodných produktov. Suroviny pôvodne vyrábané z ropy sú pri bio pene nahradené surovinami z prírodných olejov. To má pozitívny dopad na ekológiu a prináša viac prírody do našich spální. Výhodou týchto matracov je vyššia elasticita matracov, tvarová stálosť a výborné ortopedické vlastnosti.

 

SEA FOAM (MORSKÁ PENA)

Sea Foam je inovatívny materiál vytvorený pre oblasť systému odpočinku, vyprodukovaný deriváciou morskej huby na syntetickej báze. Dobre známe charakteristiky morskej huby sa dosahujú pomocou inovačného procesu penovánia, pri ktorom vzniká produkt s veľkou kapacitou priedušnosti. 


Tento produkt zodpovedá trendu moderného vývoja matracov. Veľké otvory s 10x vyššou kapacitou ako otvory v obyčajných polyuretánových penách nasávajú vzduch, uchovávajú ho vo vnútri a potom ho uvoľňujú pri kontakte tela s matracom. Matrac si tak udržiava nízku a kontrolovanú úroveň vlhkosti pre osviežujúci odpočinok, ktorý doteraz nebol dosiahnuteľným. Táto charakteristika zaručuje tiež skvelú nosnosť matraca tým, že materiál vnútri vytvára vzduchové vankúšiky, ktoré spôsobujú, že matrac sa skvelo prispôsobí ľudskému telu všetkých tvarov a hmotností.

 

AIR MEMORY

Do normálneho materiálu Visco Mind® sa aplikuje séria otvorov, ktoré zvyšujú cirkuláciu vzduchu, čím znižujú stupeň vlhkosti vo vnútri matraca. Matrac z materiálu Air Memory sa tak stáva skvele priedušným a absolútne perfektným.

Poťahy matracov

Samotné poťahy matracov Perdormire sú vždy navrhnuté s ohľadom na najvyšší požadovaný komfort a je im venovaná rovnaká starostlivosť, ako celej konštrukcii a jadru matraca. Poťahy sú nositeľom vysokej pridanej hodnoty ktorej jediným cieľom je urobiť váš spánok príjemnejším a pokojnejším.

 

AIR SPACE

Textília s výnimočnou priedušnosťou, používa sa prevažne na postranných častiach matraca. Jedná sa o systém založený na maximálnej vzdušnosti matraca a to tak, že prietok vzduchu je konštantný, čo odstraňuje 100% vlhkosti, ktorá sa môže utvárať vnútri matraca, čím sa odpočinok stáva zdravší.

 

BAYSCENT®

Účinok mikro-kapslí Bayscent®, aktívnych vnútri textílie, je založený na účinnom systéme ochrany pred nežiadúcimi pachmi a vôňami. Tieto mikrokapsule sa aktivujú v textílii výberovým systémom, ktorý zabraňuje ukladaniu baktérií, ktoré sú príčinou nežiaducich pachov. Úprava textílií Bayscent® zaručuje odstránenie nežiaducich pachov a dodáva textíliám príjemnú vôňu čistoty. Táto dlhotrvajúca úprava udržuje nedotknutú pôvodnú kvalitu vlákien a zaručuje účinnú sviežosť ľudského tela počas spánku. Je k dispozícii aj v úprave Bayscent®Aloe s mikro-kapsulami, ktoré obsahujú výťažky z Aloe Vera, rastliny výnimočných uzdravených schopností (protizápalových, proti bolestiam a antioxidačných).

 

COOLMAX®

Pohodlie a sviežosť. Coolmax® je prvoradá textília v regulácii telesnej vlhkosti. Vďaka svojim vlastnostiam zaručuje skvelú kontrolu a reguláciu ako teploty ľudského tela, tak rovnako telesnej hydratácie, čím odstraňuje nadmernú vlhkosť, vzniknutú potením počas spánku.

 

FUSION

Textília Fusion je účinná proti mikróbom, výnimočne antistatická, vytvorená z osobitného viskózového vlákna s prídavkom striebra a uhlíka. Strieborné ióny viažuce sa s bunkovými enzýmami buniek mikróbov, znemožnuje ich aktivitu a rozmnožovanie, čím si udrží antimikrobickú funkciu po celú dobu životnosti materiálu. Vďaka vyžarovacím schopnostiam strieborného vlákna zabraňuje udržiavanie tepla vytvoreného ľudským telom a vďaka svojej vodivosti odvádza teplo do okolia. Fusion má schopnosť regulácie teploty ľudského tela. Uhlík má zo všetkých prírodných prvkov najvyššiu schopnosť elektrickej vodivosti. Táto vlastnosť dovoľuje odstránenie všetkých nežiaducich elektrostatických efektov, ktoré môžu vznikať počas spánku.

 

OUTLAST®

Textílie Outlast® zlepšuje pohodlie tisícov osôb a práve preto dostala ocenenie Certified Space Technology. Textília je schopná vyrovnať teplotné rozdiely, keď pohltí nadmerné teplo a navráti je len v okamihu nevyhnutné nutnosti. Výsledkom je vyrovnaná teplota a znížené potenie. Prispôsobením sa mikroklímy ľudskej kože, Outlast® zabraňuje podchladeniu a predchádza nepríjemným pocitom chladu, zaručujúc tak hlboký a relaxačný spánok.

 

PROBIOTIC

Probiotic je úprava, ktorá znižuje riziko alergie a astmy absolútne prírodnými prostriedkami. Probiotic udržuje vašu posteľ čistú a zdravú.Tato dvakrát patentovaná technológia je 100% ekologická, prírodná a inteligentná, vytvorená pre naozaj osviežujúci a pohodlný nočný spánok. Probiotická mikrofauna je zakotvená v textílii vo forme obalených mikrospóry (podobne ako semienka rastlín v krajine). Tieto vybrané mikroorganizmy zostanú neaktívne až do chvíle, kým nie sú uvoľnené kontaktom ľudského tela s matracom. V tomto bode sa stanú aktívnymi.

 

SILVER SAFE

Moderná západná medicína vie, že striebro je najúčinnejší v boji proti mikróbom a je tiež jedným z nejvodivějších prvkov, čo mu dovoľuje zabrániť nepríjemným elektrostatickým výbojom textílie. Reguluje telesnú teplotu vďaka svojej schopnosti odrazu a vyžarovania tepla. Túto schopnosť si vlákno udrží po celú dobu životnosti textílie aj po početných praniach.

 

SCENSIC®

Technológia Scensic® prenáša aromaterapické účinky vône textílie na stav a rozpoloženie ľudskej duše. Vytvorená v 3 variantoch parfumácie: levanduľa, zelený čaj a kvetinová vôňa čistoty. Levanduľa a zelený čaj majú terapeutické schopnosti: ich vôňa má upokojujúce a relaxačné schopnosti, odstraňuje psychické napätie a telesnú únavu, prírodný prostriedok pre nerušený spánok, a prináša pocit kompletného pohodlia. Textílie kvetinové vône čistoty prináša príjemnú vôňu čistoty spojenú s jemnou vôňu kvetov.

Fragrance Scensic®, aplikovanú špeciálnou metódou vloženia mikro-kapsúl (unikátny systém aplikácie a udržanie parfumácie na povrchu textílií), sa uvoľňujú počas spánku prostredníctvom pohybov tela a ovplyvňujú tak pozitívne našu myseľ.

 

SOFT CARE

Mäkká ako hodváb. Táto textília je vyrobená zo špeciálneho viskózového vlákna biologicky kompletne rozložiteľného. Má vzhľad podobný hodvábu s uchovaním sýtych a žiarivých farieb. Textília Soft Care, extrémne príjemná, mäkká a pohodlná, prináša svojmu užívateľovi výnimočný pocit sviežosti a pohodlia. Absorbuje vlhkosť, je priedušná a odolná.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naši partneri